מגדל אוסטנקינו

מגדל אוסטנקינו

OSTANKINO


מגדל טלוויזיה אוסטנקינו במוסקבה שגובהו הוא 540.1 מטרים נבנה בשנת 1967 לציון יום שנת ה-50 למהפכת אוקטובר.

המגדל היה המבנה הגבוה ביותר באירופה במשך 42 שנים והגבוה ביותר ברוסיה כולה. היום אתם יכולים לעלות אל תצפית שממוקמת בגובה של 340 מטרים ולהתפעל מהנוף של מוסקבה ממעוף הציפור.

מגדל אוסטנקינו של מוסקבה הוא המפורסם ביותר ברוסיה, בטרם עידן טלוויזיית הלווין והכבלים שנים רבות היו משדרים טלוויזיה ותחנות רדיו ממגדל זה כאשר שידורים אלו תמיד התחילו במילים "זהו השידור מאוסטנקינו" לכן גם כיום מרבית האולפנים של הטלוויזיה הרוסית ממוקמים בקרבת מקום. אך המגדל מפורסם לא רק בזכות היותו משדר טלוויזיה אלא גם כי הוא משמש סמל לבנייה המתקדמת מהתקופה הסובייטית.

כאשר ניבנה המגדל המתנשא לגובה של יותר מחצי קילומטר הוא היה המבנה הגבוה על פני כדור הארץ וגם כיום הוא עדיין בין הגבוהים - המגדל החמישי בגובהו בעולם. צוות אדריכלים ומהנדסי בנייה, ביניהם היה אגב יהודי בשם משה שקוד, הציעו פתרון הנדסי יחודי ומהפכני דאז. מגדל נבנה מבטון המחוזק ע"י כבלי מתכת אשר אלו בעצם מחזיקים את כל המגדל. הדבר הופך את הקונסטרוקציה לפשוטה אך מאד יציבה. דבר מהפכני נוסף הוא בסיס המבנה קטן יחסית לגובה המגדל – אך ורק 4.6 מטר עומק.

ניתן להתפעל מהמגדל גם מבחוץ שיפה במיוחד בשעות הלילה הודות לתאורה המרהיבה וגם לבקר בפנים. אתם יכולים לעלות לתצפית של המגדל ממנה נפתחים נופים מעתיקי נשימה וגם לבקר במתחם המיוחד של מסעדת  יוקרה בקומה של התצפית.

העליה לקומות התצפית כרוכה בתשלום.


כתובת: רח' אקדמיקה קורולבה, 15, בניין 2
Akademika Korolyova Street, building 15, house 2

שעות פתיחה של התצפיות: 10:00-23:00

טלפון: 926-61-11 (495) 7+
כתובת האתר: www.tvtower.ru


להזמנת סיורים עם הדרכה מקצועית בעברית - פנו למשרדי החברה


יותר מידע על טיול למוסקבה

 

 

שתף לחברים

שתף