המבנים המעניינים ביותר בסנט פטרסבורג

שמונה בניינים ששווה לבקר אותם

1. בית האגדה הרוסית – הבית ברחוב Kolokolnaya נבנה בשנת 1900 על ידי האדריכל ניקולס ניקונוב, שהתמחה בבניית מקדשים וכנסיות. הדבר מורגש בהחלט בבניין זה הדומה לכנסיית ואסילי הקדוש או לארמון מפואר.

כתובת: Ulitza Kolokolnaya, 11

2. בית רוזנשטיין - ביתו של האדריכל והמהנדס קונסטנטין רוזנשטיין. סגנון הבנייה של הבית אינו דומה לשאר המבנים בסביבתו. הבית מזכיר טירה אנגלית מימי הביניים ואחד ממגדליו דומה לביג-בן הלונדוני.

כתובת: Bolshoy Prospekt, 75

3. בית הדוכס ליכטנברגסקיי – בניין שנבנה בשנת 1905 בסגנון ארט-נובו. חלקה העליון של חזית המבנה מקושטת בפסיפס המתאר את החיים ברוסיה, שדות וגבעות לצד צינורות מפעלים, מזח וספינות.

כתובת: Ulitza Bolshaya Zelenina, 28

4. בית ואולברג – ביתו של הבנקאי והסוחר העשיר מיכאיל ואולברג הוא מבנה מונומנטלי שנבנה בתחילת המאה ה-20. לפי המעשייה העירונית, כשעבר מיכאיל להתגורר בבית העיר: על דלת הבניין כתוב "דחוף" אך הדבר נוגד את תפיסת עולמי. צריך להיות כתוב "משוך".

כתובת: Ulitza Malaya Morskaya, 1

5. בית בצורה של מגהץ – סנט פטרסבורג נהגתה כעיר עם אדריכלות מושלמת. אבל נהרות ותעלות שאינם זורמים בקו ישר עשו התאמות משלהם לתוכנית בניית העיר. כתוצאה מכך, ישנם בעיר בניינים בצורות מגהצים, קירות וטבעות. אחד המבנים יוצאי הדופן האלה נמצא לחוף נהר פונטנקה.

כתובות: Naberezhnaya reki Fontanka,199

6. הבית המצרי – ברחוב Zaharyevskaya נמצא ביתה של אלכסנדרה נז'נסקיה. חזית הבניין דומה לכניסה למקדש של האלה חתחור ומעוצבת בהידור עם דמויות פרעונים, אלים מיתולוגיים, חרפושיות, ופפירוסים.

כתובת: Ulitza Zaharyevskaya, 23

7. ביתו של בוביר – בית מעוצב בסגנון מודרני שהפך בעצמו ליצירת אמנות. המבנה, שעליו חתום האדריכל אלכסיי בוביר, נמצא ברחוב Stremyannay בסנט פטרסבורג והוא כולל תמונות, פסלים ועוד. בשנות ה-60 של המאה ה-20 שכן בתוך המבנה בית הקפה "אלף" שהיה מקום מפגשם הרשמי של אמנים, משוררים וזמרים.

כתובת: Ulitza Stremyannaya, 11

8. בית הקיץ של גאוסבלד – בית נופש הבנוי בסגנון ארט נובו, הנחשב לראשון הבנוי בסגנון זה ברוסיה. הבית עשוי עץ, בנוי באי-סימטריה מכוונת ומשלב צורות אגדיות. בבית זה צולמו כמה פרקים מהסדרה "ההרפתקאות של שרלוק הולמס וד"ר ווטסון."

כתובת: אי Kamenniy ליד סנט פרסבורג

שתף לחברים

שתף