הרמיטאז’ – גאוות רוסיה

הרמיטאז’

hermitage


מוזיאון השני בגודלו בעולם נמצא ברוסיה בעיר סנט פטרסבורג. זה מוזיאון ההרמיטאז׳ המפורסם שנפתח לקהל  הרחב ב-1852, אשר ע״מ להקדיש לכל מוצג שבו ולו דקה אחת יקח לכם 8 שנים.

המבנה העיקרי של המוזיאון מורכב מחמישה בניינים המחוברים זה בזה וכולל 305 חדרים. באוסף של ההרמיטאז׳ כ-3,000,000 מוצגי אומנות כולל ציורים של האמנים המפורסמים - לאונרדו דה וינצ'י, רפאל, רמברנדט, ג'ורג'יונה, טיציאן, פול סזאן, פול גוגן, וינסנט ואן גוך ורבים אחרים.

מלבד התערוכות ומוצגי אומנות יקרי ערך הרמיטאז' זהו גם המשכן המלכותי מהתקופה של הצארים הרוסיים. בתוך הארמון נשמר חלק גדול מהחללים מאותה תקופה בהם אפשר להתפעל מהעושר הראוותני והזוהר של חיי האצולה הרוסית החל בעיצוב פנים של המבנה וכלה בריהוט המיוחד והאביזרים למיניהם.

תארו לעצמכם שבמשך שנה מבקרים בהרמיטאז׳ כמעט 4 מיליון איש. ברור מעליו שביקור במוזיאון צריך להיות חלק מתוכנית חובה בסנט פטרסבורג.

והנה טיפ לתייר החכם - תכננו את ביקורכם בהרמיטאז׳ לימי רביעי:

  • בימי ד׳ המוזיאון פתוח עד שעות ערב מאוחרות ותוכלו להספיק להנות ממספר רב יותר של האוצרות שבו.
  • רק פעם בשבוע ביום רביעי בערב מפעילים את השעון המכני המפורסם ביותר בעולם של המאה ה-18 ״טווס הזהב״.​​

השעון המפורסם ביותר בעולם נשמר באוסף המוזיאוני של ההרמיטאז’ בסנט פטרסבורג. במאה השמונה עשרה באירופה העריצו את דמויותיהם המכניות של בעלי החיים שהתנהגו כמו יצורים חיים עשויים בגודל טבעי.

השעון הוזמן בלונדון בבית המלאכה של ג'יימס קוקס עבור הקיסרית הרוסית קתרין השנייה. השעון הזה עדיין עובד ומפעילים אותו רק פעם בשבוע.

הינשוף מתעורר ראשון, מסובב את עיניו ומזיז את כפו לפי קצב המוזיקה. מיד אחרי זה פותח את זנבו היפהפה הטווס שחושף בתחילה את החלק הזהוב שלו - סמל לשמש, ואז מוכסף - סמל של לילה. ואז נשמע קולו הצרוד של תרנגול והכל חוזר לדממה. המופע בן שלוש הדקות מסתיים במחיאות הכפיים של המבקרים.

פנו אלינו ואנחנו נדאג לתכנן את טיולכם כך שתוכלו לראות במו עינייכם כיצד הגן הקסום העתיק הזה מתעורר לחיים.


כתובת: סנט פטרסבורג, כיכר הארמון, 2
Palace Square, 2, St Petersburg

שעות פתיחה: א, ג, ה, ש - 10:30-18:00, ד, ו - 10:30-21:00

טלפון:  570-47-58 (812) 7+
כתובת המייל: chancery@hermitage.ru
כתובת האתר: hermitagemuseum.org


צרו איתנו קשר ואנחנו נעזור לכם לרכוש כרטיסים ללא תורים וגם נארגן סיורים מעניינים באולמותיו של המוזיאון עם מדריך דובר עברית

 

 

 

שתף לחברים

שתף